Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

pencere77

Yeni Üye
bende başvurumu yaptım.kitaplar aralık ayında verilecekmiş....

AYSEM_1687

Yeni Üye
Kasımın son haftası alabileceğiz inşallah

transgirl

Yeni Üye
Herkese merhaba.... Ben 2008-2009 meslek lisesi / bilgisayar bölümü mezunuyum. 2009 ÖSS ye girdim ve son tercihim olan bilgi yönetimi - uzaktan ögretim cıktı. Fakat ben okumadım. Şimdi ise lise son sınıfta staj yaptğım bir sigorta şirketinin acentesinde calısıyorum. Bilgisayar bölümü, sigortacılık hepsi birbirine girdi. Hayata insanı bir şekilde ya umdugu yere yada ummadıgı aklına hiç gelmeyen yerlere getirebiliyor. Ama biz bu yolda bir şekilde yürürken önümüze gelen fırsatlarıda değerlendirelim derim. İlk okulda hep türkçe ögretmeni olma hayalim vardı. Ama o hayalim peşinde hiç koşmadım. Pişman değilim ama şimdi suan bu fırsat oldugu içinde cok mutlu oldum. Böyle bir fırsat varken neden okumayalım ki. Önemli olan bence, ufakta olsa hayalimizden bir parçasının gercekleşmeside insana mutluluk verebilir. Örgün eğitimliler yani kendilerini bir noktaya sabitlemiş senelerce dersanelere gitmiş (istisnalar var tabi) gece gündüz kitaplarla boğuşan ve sonunda üniversiteyi kazanan ve okuyan bir çook insan var. Ama baktığın zaman sosyalliği kaybetmiş, insanlarla iletişimden yoksun, bencil yüklü ve bulunduğu konumdan kendi adına memnun, mezun olunca bu sefer kendini öven değilde iş aramakla meşgul "örgün eğitimli öğrenciler" olmak!!! Hayata birazda geniş değil küçük bakın.. Yani ayrıntıları kaçırmadan,gözden kaçırdığınız önemsemediğiniz o kadar cok sey varki. Bizi anlamanız bu yüzden cok zor! Herkes bi şekilde okur eder fakat okuduğumuzu kendimize yakıştırmak, oturtmak ve ondan
kazandığımız şeyler, cevremize verdiğimiz yararlar önemli. Yoksa kendi kendine,Boş boş okunan bir fakültenin insanın cevresine değil kendine bile yararı olmaz. Hayat birazda planlamadan yaşamaktır bence. Önemli olan sıkıcı dediğimiz küçümsediğimiz o ufak seylerde mutluluğu aramak birazda. "Olumluluk" güzeldir herseye rağmen.. Heveslerimizin kırılmaması ve kırdırılmaması dileğiyle. Herkese başarılar..

MinisH!

Yeni Üye
Bugün on kasım... Ata'mızı yitirdiğimiz gün... Yitirdik diyorum, kaybetmek değil. Vücudu toprakla bütünleşmiş olabilir ama hala onun ilkelerini yaşatarak onu yaşatmak "ne mutlu Türk'üm" diyerek hala onu yüreklerde hissettirmek ne güzel... Atatürk'ün eğitime ne kadar önem verdiği malumunuz... O yüzden örgünmüş, açıkmış hiç biri önemli değil... Yaşlı, genç de farketmez... Yeter ki okuyalım... Ülkemiz için, O'nu ve inkılaplarını yaşatmak için. Birbirimize çelme takmak yerine birbirimize destek çıkmamız gerekli. Bu ülke öyle güzel bir ülke ki bayrağının rengi kandan, yıldızdan, hilal'dan... Birileri aöf'den öğretmen istemiyoruz derken elini vicdanına koysun... Ata'sını düşünsün... O yaşasaydı nasıl isterdi? O yaşasaydı... "Okuyun evlatlarım, okuyun... Yeter ki okuyun." derdi. İşte bir böyle bir Ata'nın evlatlarıyız... Okuyun bu ülke için, okuyalım... Ata'mıza vereceğimiz en güzel armağan budur bence.

pencere77

Yeni Üye
acaba şua ana kadar kaç kişi açıköğretim Türk dili edebıyatı bölümüne kaydını yaptırdı??

temtin

Yeni Üye
Herkese merhaba.... Ben 2008-2009 meslek lisesi / bilgisayar bölümü mezunuyum. 2009 ÖSS ye girdim ve son tercihim olan bilgi yönetimi - uzaktan ögretim cıktı. Fakat ben okumadım. Şimdi ise lise son sınıfta staj yaptğım bir sigorta şirketinin acentesinde calısıyorum. Bilgisayar bölümü, sigortacılık hepsi birbirine girdi. Hayata insanı bir şekilde ya umdugu yere yada ummadıgı aklına hiç gelmeyen yerlere getirebiliyor. Ama biz bu yolda bir şekilde yürürken önümüze gelen fırsatlarıda değerlendirelim derim. İlk okulda hep türkçe ögretmeni olma hayalim vardı. Ama o hayalim peşinde hiç koşmadım. Pişman değilim ama şimdi suan bu fırsat oldugu içinde cok mutlu oldum. Böyle bir fırsat varken neden okumayalım ki. Önemli olan bence, ufakta olsa hayalimizden bir parçasının gercekleşmeside insana mutluluk verebilir. Örgün eğitimliler yani kendilerini bir noktaya sabitlemiş senelerce dersanelere gitmiş (istisnalar var tabi) gece gündüz kitaplarla boğuşan ve sonunda üniversiteyi kazanan ve okuyan bir çook insan var. Ama baktığın zaman sosyalliği kaybetmiş, insanlarla iletişimden yoksun, bencil yüklü ve bulunduğu konumdan kendi adına memnun, mezun olunca bu sefer kendini öven değilde iş aramakla meşgul "örgün eğitimli öğrenciler" olmak!!! Hayata birazda geniş değil küçük bakın.. Yani ayrıntıları kaçırmadan,gözden kaçırdığınız önemsemediğiniz o kadar cok sey varki. Bizi anlamanız bu yüzden cok zor! Herkes bi şekilde okur eder fakat okuduğumuzu kendimize yakıştırmak, oturtmak ve ondan
kazandığımız şeyler, cevremize verdiğimiz yararlar önemli. Yoksa kendi kendine,Boş boş okunan bir fakültenin insanın cevresine değil kendine bile yararı olmaz. Hayat birazda planlamadan yaşamaktır bence. Önemli olan sıkıcı dediğimiz küçümsediğimiz o ufak seylerde mutluluğu aramak birazda. "Olumluluk" güzeldir herseye rağmen.. Heveslerimizin kırılmaması ve kırdırılmaması dileğiyle. Herkese başarılar..

Çok haklısın... aynı dilekleri ben de taşıyorum....

pencere77

Yeni Üye
bu bölüm bence açılması iyidir.imkansızlık durumu olanlar için birebir...

atom

Yeni Üye

arkadasım tam olarak ne demek istediğini anlamadım...
kücük sey dediğin aof turk dili edebiyatı bolumu ise formasyon hakkı veriyor ve bu çoğu insanlara rutbesi yuksek isler bulmasını sağlıyor.ayrıca devlet memurluğu ve edebiyat oğretmenliği var....

edebiyat okuyan arkadaslara tavsiye osmanlıcada zorlanmak istemiyorsanız Ferit develioğlinin osmanlıca lugatını alın(buyuk olanını) istanbul beyazıt sahafcılarda bulabilirsiniz.hadı simdiden kolay gelsin

bende sozelciyim ve edebiyat benim için gurur veririci birsey keske tarihte cıksa :D:D:D

herseyım

Yeni Üye
bencede boyle olumsuz dusunmenız çok gereksız baska sehırde okumak ıcın ımkanlar el vermıyorsa ne yapmalı bızde çalışmadan sınava gıremeyız tabıkıde dımı yanı aoflıler yolumuz acık olsun konuşanlar konussun

jineps

Yeni Üye
ya bende türk diline kayıt yaptırdım ama bolum yenı ya kitap wermediler nerden bulabilirim ders notlarını ben

ECRİN90

Özel Üye
ya bende türk diline kayıt yaptırdım ama bolum yenı ya kitap wermediler nerden bulabilirim ders notlarını ben
Sevgili arkadaşım,zaten 1 hafta sonra kitaplar elimizde olacak.(Sana da söylemişlerdir. 1 Aralık'ta alıyoruz ders kitaplarımızı) 1 hafta için aldıgın notlar sana ne kadar fayda sağlar bilemiyorum ama bence acele etme. Kitaplarını aldıktan sonra ilgili yerlerden notlarını alırsın :) Başarılar..

pencere77

Yeni Üye
aralık ayının ilk haftasında verecekler sanırım....

edebiy@tçı

Yeni Üye
edebiyatsız bir hayat düşünülemez edebiyatı tek geçerim ve çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum yaşasın aöf tde bölümü iyki açıldı benim için bi veli nimet inş her şey hepimizin gönlüne göre olur:):)

ECRİN90

Özel Üye
edebiyatsız bir hayat düşünülemez edebiyatı tek geçerim ve çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum yaşasın aöf tde bölümü iyki açıldı benim için bi veli nimet inş her şey hepimizin gönlüne göre olur:):)
Yazdıklarının altına imzamı atıyorum arkadaşım :D ;) :cool:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem