Ara Sınavlar Öncesi Öneriler - Ders Çalışma Yöntemleri....

serdem615

Yeni Üye
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
önerileriniz için teşekkürler herkese başarılar diliyorum

nokta79

Yeni Üye
Bu siteyi daha yeni keşfettim.Ne güzel konu alatımları bile var.Herkezin emeğine sağlık.Ve öneriler için teşekkürler :)

incekaracanan

Yeni Üye
arkadaşlar maliyet muhasebesinden bir sorum olcaktı cevap verirseniz çok sevinirim
sipariş maliyet sistemini uygulayan üretim işletmesinde dönme içinde katlanılna g.ü maliyet tutarı 325000 ytl işletmede çalışılan direkt işçilik saati (dis)6500 saattir.dönem içinde (f)mamülünden 50 birim üretilmiştir.bir birim (f)mamülünden üretimi için 6 dis harcaması durumunda (f) mamülüne yüklenmesi gereken toplam genel üretim mlyt tutarı kaç ytl?

kadirdiloglu

Yeni Üye
arkadaşlar maliyet muhasebesinden bir sorum olcaktı cevap verirseniz çok sevinirim
sipariş maliyet sistemini uygulayan üretim işletmesinde dönme içinde katlanılna g.ü maliyet tutarı 325000 ytl işletmede çalışılan direkt işçilik saati (dis)6500 saattir.dönem içinde (f)mamülünden 50 birim üretilmiştir.bir birim (f)mamülünden üretimi için 6 dis harcaması durumunda (f) mamülüne yüklenmesi gereken toplam genel üretim mlyt tutarı kaç ytl?
325000/6500=50

50*50=2500

2500*6=15000

POSKY

Yeni Üye
ii akşamlar ben aof murat yayınları soru bankası almayı duşunuyom arkadaşlarım bna ordaki sorularla sınavdan çıkacak sorular aynımiş bi bilgisi olan cevap versin

meryem_d

Yeni Üye
öneriler için çok teşekkürler.bu yıl bitiyor inşaallah. hayırlısıyla bi bitse... allah yardımcımız olsun hepimizin.

buucii

Yeni Üye
merhaba arkadaslar.ben isletme 1.sınıf ogrencsym ve fazlasıyla yenıyım hem acıkogretım konusunda hem de bu sıtede:)
smdı bnm anlmadm bısey var bu ara sınavda konuların hepsı mı dahıl oluyo :confused:

E

_elmayra_

Misafir
merhaba arkadaslar.ben isletme 1.sınıf ogrencsym ve fazlasıyla yenıyım hem acıkogretım konusunda hem de bu sıtede:)
smdı bnm anlmadm bısey var bu ara sınavda konuların hepsı mı dahıl oluyo :confused:
hayır hepsi değil.yarısından sorumlusunuz.genelde 7 ünite oluyor ama 16 ünitelik bazı derslerde 8 ünite çalışman gerekiyor.

E

_elmayra_

Misafir
ii akşamlar ben aof murat yayınları soru bankası almayı duşunuyom arkadaşlarım bna ordaki sorularla sınavdan çıkacak sorular aynımiş bi bilgisi olan cevap versin
benzer sorular var evet ama tamamı aynı değil tabiki.birde ben yardımcı kaynakların soru kitaplarından düzenleme açısından memnun değilim.mesela soruyu yazmıs hemen altında cvbı var.kitabın tamamı böle.sayfayı açtıgn zaman ister istemez birkaç sorunun cvbı aklında kalıyor.ve bence çok verimsiz oluyor.birçok yayının soru kitaplarına baktım hepsi böyleydi.

hayalgözlüm

Yeni Üye
herşey çok güzel olmuş bize yardım etmek için bayaaa uğraşmışsın rabbimde sana yardım etsin kardeşim çok teşekkürler

yarensu

Yeni Üye
umarım herkesin yüsü güler ara sınavda olsa bu bi sınav bu iyi geçerse eminim diğer sınavlara büyük moral olcak dimi ama :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz